Home
Open Practice Information
2021 Awards Banquet
AMA Membership
Track Locations
2021 Practice Schedule
2021 Buff Daddy Series
Reads Racing Membership
Costs and Fees
2021 Race Schedule
2021 State Championship
Girls Of Motocross
Hotels and Camping
2021 Race Results
2021 Motopalooza
Media Galleries
Racing Classes
2021 Spring Series Points
2021 Grand Prix Championship
Riders Meeting
Frequently Asked Questions
2021 Summer Series Points
2021 Halloween Spooktakular
Meet the Family
Points Chart
2021 Fall Series Points
Archive Information
Contact Us
 
Reads Racing Unlimited, Inc.
Buff Daddy Championship - Round Six
Trojan Raceway - Pierceton, Indiana
Monday May 31, 2021 - Day Race
Motocross Racing
Race Results Race: 1
250 B
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 17 YAM 3350441 Nick Pozzi Lowell, IN 1 1 30
Open A
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 339 KTM 758539 Tyler T. Redmon Portage, IN 1 1 30
Open C
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 / KTM 2280177 Austin Moore 1 1 30
2 321 KAW 3211913 Kam'ron George Gas City, IN 2 2 25
3 919 KTM Tim Rodkey Delphi, IN 3 3 21
125cc 2-stroke only
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 33 YAM 2230458 Zachary Evans Middleberry, IN 1 1 30
2 285 YAM 4034285 Blain Sheetz Etna Green, IN 2 2 25
3 30 SUZ 2286607 David Weiler Warsaw, IN 3 3 21
16+
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 22 Unk Treyven Mckiinley 1 1 30
Race Results Race: 2
85 12-15
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 11 SUZ Mathew Goins Knox, IN 1 1 30
2 36 KTM 2206704 Micah Jelinski Mishawaka, IN 2 2 25
3 714 SUZ 5017876 Kyleigh Ruhl Nappanee, IN 3 3 21
4 379 SUZ Lana O'brien Valparaison, IN 5 4 18
5 11g KAW 2154911 Tyson Glenn Goshen, IN 4 5 16
6 878 KTM 4128432 Alex Blackshire South Milford, IN 6 6 15
7 115 KAW 3322115 Isaac Newsome Warsaw, IN DNF DNF 14
85 9-11
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 007 KTM Blake Fearnow 1 1 30
2 728 KAW 5017887 Raedyn Ruhl Granger, IN 2 2 25
3 935 HSK Grant Carmichael Chesterton, IN 3 3 21
4 34 KTM Mason Mckinney Brownsburg, IN 4 4 18
5 88 Unk Wyatt Mix 5 5 16
6 10 YAM 2303263 Madison Klinger Akron, IN 6 6 15
7 1 Unk Kaisyn Arnett Bourbon, IN 7 8 14
8 77 SUZ Owen Thiele Fort Wayne, IN DNF 7 13
Race Results Race: 3
Limited Pee Wee JR 4-6
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 402 YAM 2303264 Ian W. Manns Akron, IN 1 1 30
2 44 Unk Chauncey Mix 2 2 25
3 639 KTM Easton Vanwaardenburg Union Mills, [N 5 3 21
4 27 YAM Rockne Pries Wabash, IN 4 4 18
5 409 YAM Abby Manns Akron, IN 6 5 16
6 952 KTM Jack Fearnow Delphi, IN 3 DNF 15
Limited Pee Wee SR 7-8
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 205 KAW 2286605 Levi Klinger Akron, IN 1 1 30
2 594 KTM Teegan Underwood Mishawaka, IN 2 2 25
Race Results Race: 4
Open Quad A
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 68 YAM 0834228 Jacob R. Clingaman Peru, IN 1 1 30
2 817 YAM Jalynn Borkholder Nappanee, IN 2 2 25
Open Quad B
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 53 YAM 2121115 Jesse Hernendez Auburn, IN DNF 1 30
Open Quad C
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 155 YAM Zach Fisher Argos, IN 1 1 30
2 34 HON Tommy Simpson Goshen, IN 2 2 25
3 59 SUZ 3930409 Aaron Bachtel Plymouth, IN 3 3 21
4 283 HON 2003283 Jason D. Fisher Argos, IN 5 4 18
5 51 HON 229451 Kristin Henson North Mancheste, IN 4 5 16
Race Results Race: 5
Schoolboy 1 (12-16)
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 285 YAM 4034285 Blain Sheetz Etna Green, IN 1 1 30
2 116 KAW 3705116 Blaine Baney Mentone, IN 2 2 25
3 30 SUZ 2286607 David Weiler Warsaw, IN 3 3 21
30+ B/C
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 919 KTM Tim Rodkey Delphi, IN 1 1 30
40+
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 157 SUZ Jay O'brien Valparaiso, IN 1 1 30
250 C
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 66 YAM 5048538 Ethan Sprague Crown Point, IN 1 1 30
2 224 HON 3349001 Trae Hand Fort Wayne, IN 2 2 25
3 326 HON 5017608 Reese Martin Harlen, IN 3 3 21
4 22 Unk Treyven Mckiinley 4 DNF 18
Women 12- Up
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 007 KTM 2141054 Rylee Evans Bristol, IN 1 1 30
Throwback Class
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 806 HON 528968 Doug A. Read Warsaw, IN 1 1 30
Race Results Race: 6
50 Open
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 205 KAW 2286605 Levi Klinger Akron, IN 1 1 30
2 594 KTM Teegan Underwood Mishawaka, IN 3 2 25
3 638 KTM Hudson Vanwaardenburg 2 3 21
4 366 COB Jett Cudworth Knox, IN 5 4 18
5 215 YAM Tucker Cloud Pierceton, IN 4 5 16
6 952 KTM Jack Fearnow Delphi, IN 6 DNF 15
Limited Pee Wee 4-8
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 402 YAM 2303264 Ian W. Manns Akron, IN 1 1 30
2 75 HON Ryder Harris South Whitley, IN 3 2 25
3 44 Unk Chauncey Mix 2 3 21
4 409 YAM Abby Manns Akron, IN 4 4 18
Race Results Race: 7
Super Mini 12-16
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 36 KTM 2206704 Micah Jelinski Mishawaka, IN 1 1 30
2 116 KAW 3705116 Blaine Baney Mentone, IN 2 2 25
3 926 KAW 2237940 Brielle Smith Laporte, IN 3 3 21
4 11 SUZ Mathew Goins Knox, IN 4 4 18
Girls 9-14
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 714 SUZ 5017876 Kyleigh Ruhl Nappanee, IN 1 1 30
2 379 SUZ Lana O'brien Valparaison, IN 2 2 25
3 10 YAM 2303263 Madison Klinger Akron, IN 3 3 21
4 08 YAM Chloe Locklin Pierceton, IN 4 4 18
Open Mini 7-11
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 007 KTM Blake Fearnow 1 1 30
2 728 KAW 5017887 Raedyn Ruhl Granger, IN 2 2 25
3 935 HSK Grant Carmichael Chesterton, IN 4 3 21
4 42 KTM Liam Lebeter Brownsburg, IN 5 4 18
5 77 SUZ Owen Thiele Fort Wayne, IN 3 7 16
6 112 KTM Oz Robinson Rossville, IN 6 5 15
7 10 YAM 2303263 Madison Klinger Akron, IN 7 6 14
Race Results Race: 8
Mini Quad
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 24 DRR 2291494 Steven Jenkins Crown Point, IN 2 1 30
2 88 DRR 2291495 Cody Jenkins Crown Point, IN 1 2 25
3 366 PLS Jilian Cudworth Knox, IN 4 3 21
4 27 Unk Gunner Hassler 3 DNF 18
Mini Quad Jr.
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 100 DRR Madison Shepherd Angola, IN 1 1 30
Youth Quad
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 10 Unk Maverick Simpson 1 1 30
Race Results Race: 9
PITBIKE
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 7m KAW 0432717 Brock Mauricio Fort Wayne, IN 1 1 30
2 77 SUZ Owen Thiele Fort Wayne, IN 2 2 25
3 1 Unk Kaisyn Arnett Bourbon, IN 3 3 21
4 10 YAM 2303263 Madison Klinger Akron, IN 4 4 18
5 08 YAM Chloe Locklin Pierceton, IN 5 5 16
65 7-11
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 529 KTM 2259900 Triton Charlson Chesterton, IN 1 2 30
2 365 YAM Jacob Cudworth North Judson, IN 3 1 25
3 112 KTM Oz Robinson Rossville, IN 5 3 21
4 42 KTM Liam Lebeter Brownsburg, IN 4 5 18
5 030 COB 3392030 Gavin Vetor Warsaw, IN 2 7 16
6 205 KAW 2286605 Levi Klinger Akron, IN 6 4 15
7 226 KTM Michael Leyton Peru, IN 7 6 14
 
 
Are you a Facebook User?
Race updates and reminders are posted regularly so don’t miss out on this valuable source of information.
 
Reads Racing Unlimited, Inc.
13253 East State Road 114
Akron, Indiana 46910
(574) 893-1649