Home
Open Practice Information
2021 Awards Banquet
AMA Membership
Track Locations
2021 Practice Schedule
2021 Buff Daddy Series
Reads Racing Membership
Costs and Fees
2021 Race Schedule
2021 State Championship
Girls Of Motocross
Hotels and Camping
2021 Race Results
2021 Motopalooza
Media Galleries
Racing Classes
2021 Spring Series Points
2021 Grand Prix Championship
Riders Meeting
Frequently Asked Questions
2021 Summer Series Points
2021 Halloween Spooktakular
Meet the Family
Points Chart
2021 Fall Series Points
Archive Information
Contact Us
 
Reads Racing Unlimited, Inc.
Buff Daddy Championship Round Three
Trojan Racecway - Pierceton, Indiana
Saturday May 29, 2021 - Night Race
Motocross Racing
Race Results Race: 1
Schoolboy 1 (12-16)
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 116 KAW 3705116 Blaine Baney Mentone, IN 3 1 30
2 319 YAM Bodie Bryans Buchanan, MI 2 2 25
3 30 SUZ 2286607 David Weiler Warsaw, IN 4 3 21
4 15 Unk 3041867 Lane Zander Lake Village, IN 1 DNF 18
5 306 KAW Lex Locklin Pierceton, IN DNF DNF 16
30+ B/C
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 167 YAM 2127259 Brandon Cloud Pierceton, IN 1 1 30
2 27 YAM Anthony Wojasinski Laporte, IN 2 2 25
3 989 Unk Dean Drake IN 3 3 21
50 +
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 143 HON 761942 Michael W. Smith Kokomo, IN 1 1 30
2 970 YAM Shannon Bryans Buchanan, MI 2 2 25
Women 12- Up
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 007 KTM 2141054 Rylee Evans Bristol, IN 1 1 30
Open A
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 212 YAM 2262212 Mason Mcsorley Fort Wayne, IN 1 1 30
2 721 YAM 277720 Chris Scott Ossian, IN 2 2 25
Open C
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 321 KAW 3211913 Kam'ron George Gas City, IN 1 1 30
Schoolboy 2 (14-16)
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 518 YAM John J. Peppler Ossian, IN 2 1 30
2 19 YAM 3329051 Lucas Brown Fort Wayne, IN 1 2 25
3 120 KTM Logan Taylor Yorktown, IN 3 3 21
16+
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 24 KAW Grant Peppler Fort Wayne, IN 1 1 30
2 224 HON 3349001 Trae Hand Fort Wayne, IN 2 2 25
3 22 Unk Treyven Mckiinley 3 DNF 21
Race Results Race: 2
Mini Quad
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 88 DRR 2291495 Cody Jenkins Crown Point, IN 2 1 30
2 24 DRR 2291494 Steven Jenkins Crown Point, IN 1 2 25
3 366 PLS Jilian Cudworth Knox, IN 4 3 21
4 27 Unk Gunner Hassler 3 DNF 18
Mini Quad Jr.
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 100 DRR Madison Shepherd Angola, IN 1 1 30
Youth Quad
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 26 Unk Maverick Simpson 1 1 30
2 10 Unk Jayden Simpson 2 2 25
Race Results Race: 3
50 Open
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 638 KTM Hudson Vanwaardenburg 1 2 30
2 352 YAM Ace Mason Warsaw, IN 2 3 25
3 205 KAW 2286605 Levi Klinger Akron, IN 6 1 21
4 594 KTM Teegan Underwood Mishawaka, IN 3 4 18
5 367 COB Jett Cudworth Knox, IN 5 5 16
6 215 YAM Tucker Cloud Pierceton, IN 4 6 15
Limited Pee Wee 4-8
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 402 YAM 2303264 Ian W. Manns Akron, IN 1 1 30
2 75 HON Ryder Harris South Whitley, IN 2 2 25
3 409 YAM Abby Manns Akron, IN 3 3 21
4 44 Unk Chauncey Mix DNF DNF 18
Race Results Race: 4
85 12-15
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 11 SUZ Mathew Goins Knox, IN 1 1 30
2 714 SUZ 5017876 Kyleigh Ruhl Nappanee, IN 3 2 25
3 51 Unk 3043202 Luke Zander Lake Village, IN 2 3 21
4 36 KTM 2206704 Micah Jelinski Mishawaka, IN 4 5 18
5 379 SUZ Lana O'brien Valparaison, IN 6 4 16
6 115 KAW 3322115 Isaac Newsome Warsaw, IN 5 6 15
7 457 YAM Joe Milanese 7 8 14
8 05 YAM Caiden Waite Fort Watne, IN 9 7 13
9 454 HON Wyatt Love Kendallville, IN 10 9 12
10 878 KTM 4128432 Alex Blackshire South Milford, IN 8 DNF 11
85 9-11
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 728 KAW 5017887 Raedyn Ruhl Granger, IN 1 1 30
2 77 SUZ Owen Thiele Fort Wayne, IN 2 2 25
3 15 YAM Mason Flynn Huntington, IN 3 3 21
4 88 Unk Wyatt Mix 4 4 18
5 10 YAM 2303263 Madison Klinger Akron, IN 5 5 16
Race Results Race: 5
Open Quad A
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 68 YAM 0834228 Jacob R. Clingaman Peru, IN 2 1 30
2 817 YAM Jalynn Borkholder Nappanee, IN 1 2 25
Open Quad B
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 53 YAM 2121115 Jesse Hernendez Auburn, IN 2 1 30
2 27 HON Logan Dewey 1 2 25
Open Quad C
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 75 HON 432660 Cameron J. Graves Laotto, IN 2 1 30
2 155 YAM Zach Fisher Argos, IN 1 2 25
3 4 HON 291159 Tom Sheets Kendaville, IN 4 3 21
4 283 HON 2003283 Jason D. Fisher Argos, IN 5 4 18
5 34 HON Tommy Simpson Goshen, IN 3 DNF 16
Race Results Race: 6
40+
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 27 YAM Anthony Wojasinski Laporte, IN 1 1 30
2 325 YAM 662325 Jarrerd Colvin Wabash, IN 2 2 25
250 A
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 212 YAM 2262212 Mason Mcsorley Fort Wayne, IN 1 1 30
250 B
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 17 YAM 3350441 Nick Pozzi Lowell, IN 1 1 30
2 31 KAW 2075935 Jeremiah Ponsler Syracuse, IN 2 2 25
250 C
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 122 KAW 3114903 Trevor Corle Warsaw, IN 1 1 30
2 518 YAM John J. Peppler Ossian, IN 2 2 25
3 325/ HON 949873 Ethan Colvin Wabash, IN 3 3 21
4 66 YAM 5048538 Ethan Sprague Crown Point, IN 5 5 18
5 211 KAW Hunter Blaker 4 6 16
6 264 YAM 654264 Caden C. Roberts Warsaw, IN 7 4 15
7 681 SUZ Sam Kreft Tippecanoe, IN 6 7 14
8 224 HON 3349001 Trae Hand Fort Wayne, IN 8 DNF 13
9 22 Unk Treyven Mckiinley DNF DNF 12
125cc 2-stroke only
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 19 YAM 3329051 Lucas Brown Fort Wayne, IN 1 1 30
2 33 YAM 2230458 Zachary Evans Middleberry, IN 2 2 25
3 30 SUZ 2286607 David Weiler Warsaw, IN 3 3 21
4 120 KTM Logan Taylor Yorktown, IN DNF 4 18
5 15 Unk 3041867 Lane Zander Lake Village, IN 4 DNF 16
Race Results Race: 7
PITBIKE
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 7 KAW 0432717 Brock Mauricio Fort Wayne, IN 1 2 30
2 77 SUZ Owen Thiele Fort Wayne, IN 3 1 25
3 36 KTM 2206704 Micah Jelinski Mishawaka, IN 2 3 21
4 10 YAM 2303263 Madison Klinger Akron, IN 5 4 18
5 1 Unk Kaisyn Arnett Bourbon, IN 6 5 16
6 444 YAM Bentley Wildoner Gas City, IN 9 6 15
7 08 YAM Chloe Locklin Pierceton, IN 10 7 14
8 747 SUZ Lana O'brien Valparaison, IN 4 DNF 13
9 7w KAW Gary Wyrick 7 DNF 12
10 3 Unk Wyatt Mix 8 DNF 11
11 11 SUZ Mathew Goins Knox, IN 11 DNF 10
Race Results Race: 8
Limited Pee Wee JR 4-6
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 352 YAM Ace Mason Warsaw, IN 1 1 30
2 402 YAM 2303264 Ian W. Manns Akron, IN 3 2 25
3 135 YAM Eli Shue Kokomo, IN 2 3 21
4 639 KTM Easton Vanwaardenburg Union Mills, [N 4 4 18
5 409 YAM Abby Manns Akron, IN 5 5 16
Limited Pee Wee SR 7-8
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 205 KAW 2286605 Levi Klinger Akron, IN 1 1 30
2 594 KTM Teegan Underwood Mishawaka, IN 2 2 25
3 622 KTM Jace Hogue Ninevah, IN 3 3 21
4 510 KTM Camron Peffley Goshen, IN 4 4 18
Race Results Race: 9
65 7-11
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 529 KTM 2259900 Triton Charlson Chesterton, IN 2 1 30
2 030 COB 3392030 Gavin Vetor Warsaw, IN 1 2 25
3 365 YAM Jacob Cudworth North Judson, IN 4 3 21
4 502 KTM Mason Straeter Rochester, IN 3 4 18
5 205 KAW 2286605 Levi Klinger Akron, IN 5 6 16
6 90 KAW Flynn Oshaughnessy Fort Wayne, IN 6 7 15
7 226 KTM Michael Leyton Peru, IN 9 5 14
8 65 YAM Josh Flynn Milton, IN 8 9 13
9 235 KAW Cooper Gearhart Akron, IN 7 10 12
10 269 KAW Jarhett Mathias Akron, IN 10 8 11
11 444 YAM Bentley Wildoner Gas City, IN 12 11 10
12 111 KAW Issac Milanese 11 12 9
13 426 KAW 2018008 Reed Carnes 13 DNF 8
Race Results Race: 10
Super Mini 12-16
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 116 KAW 3705116 Blaine Baney Mentone, IN 1 1 30
2 11 SUZ Mathew Goins Knox, IN 2 2 25
3 36 KTM 2206704 Micah Jelinski Mishawaka, IN 3 4 21
4 51 Unk 3043202 Luke Zander Lake Village, IN 5 3 18
5 926 KAW 2237940 Brielle Smith Laporte, IN 4 5 16
Girls 9-14
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 714 SUZ 5017876 Kyleigh Ruhl Nappanee, IN 1 1 30
2 539 KAW Katharyn Longnecker Plymouth, IN 3 2 25
3 10 YAM 2303263 Madison Klinger Akron, IN 4 3 21
4 08 YAM Chloe Locklin Pierceton, IN 5 4 18
5 379 SUZ Lana O'brien Valparaison, IN 2 DNF 16
Open Mini 7-11
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 728 KAW 5017887 Raedyn Ruhl Granger, IN 2 1 30
2 77 SUZ Owen Thiele Fort Wayne, IN 1 2 25
3 10 YAM 2303263 Madison Klinger Akron, IN 3 3 21
 
 
Are you a Facebook User?
Race updates and reminders are posted regularly so don’t miss out on this valuable source of information.
 
Reads Racing Unlimited, Inc.
13253 East State Road 114
Akron, Indiana 46910
(574) 893-1649