Home
Open Practice Information
2021 Awards Banquet
AMA Membership
Track Locations
2021 Practice Schedule
2021 Buff Daddy Series
Reads Racing Membership
Costs and Fees
2021 Race Schedule
2021 State Championship
Girls Of Motocross
Hotels and Camping
2021 Race Results
2021 Motopalooza
Media Galleries
Racing Classes
2021 Spring Series Points
2021 Grand Prix Championship
Riders Meeting
Frequently Asked Questions
2021 Summer Series Points
2021 Halloween Spooktakular
Meet the Family
Points Chart
2021 Fall Series Points
Archive Information
Contact Us
 
Reads Racing Unlimited, Inc.
Trojan Raceway - Pierceton, Indiana
Saturday July 24, 2021 - Day Race
Motocross Racing
Race Results Race: 1
40+
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 904 SUZ 2246421 Jeffrey Jakubowski Ft. Wayne, IN 1 1 30
2 157 SUZ Jay O'brien Valparaiso, IN 3 2 25
3 166 KTM 3240666 Ed Keller Churubusco, IN 2 3 21
250 A
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 305 KTM 249305 Nicholas Hunt Fort Wayne, IN 1 1 30
2 212 YAM 2262212 Mason Mcsorley Fort Wayne, IN 2 DNF 25
250 B
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 80 KTM 2927801 Dalton Tisdel Sturgis, MI 1 1 30
2 17 YAM 3350441 Nick Pozzi Lowell, IN 2 2 25
3 210 KAW Mitchell Krumma Yoder, IN 4 3 21
4 299 YAM 3100299 Eddie Keller Churubusco, IN 3 4 18
250 C
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 306 KAW Lex Locklin Pierceton, IN 1 1 30
2 052 SUZ 1105052 Joshua Foor Plymouth, IN 3 2 25
3 08 YAM Cody Tribble Gary, IN 2 3 21
4 66 YAM 5048538 Ethan Sprague Crown Point, IN DNF 4 18
5 11 KTM Ashton Greene Warsaw, IN 4 DNF 16
125cc 2-stroke only
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 19 YAM 3329051 Lucas Brown Fort Wayne, IN 1 1 30
2 088 YAM 2019088 Daniel Starkey Albion, IN 2 2 25
3 33 YAM 2230458 Zachary Evans Middleberry, IN 3 3 21
4 116 KAW 3705116 Blaine Baney Mentone, IN 4 4 18
5 7 HON Dylan Clements Elkhart, IN 5 DNF 16
Race Results Race: 2
PITBIKE
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 10 YAM 2303263 Madison Klinger Akron, IN 1 1 30
2 08 YAM Chloe Locklin Pierceton, IN 2 2 25
3 70 YAM Drake Henckel Michigan City, IN 4 3 21
4 765 YAM Jace Carter Elkhart, IN 3 4 18
5 8 YAM Savaiah Boyer Laprote, IN 5 5 16
65 7-11
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 208 KTM Carter Hunt Mendon, MI 1 1 30
2 351 HON Dane Mason Warsaw, IN 4 2 25
3 529 KTM 2259900 Triton Charlson Chesterton, IN 3 3 21
4 77 SUZ Owen Thiele Fort Wayne, IN 2 4 18
5 112 KTM Logan Arnett Milford, IN 5 5 16
6 205 KAW 2286605 Levi Klinger Akron, IN 7 6 15
7 3 KTM 2260036 Ryder Crakes Three Oaks, MI 6 7 14
Girls 9-14
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 379 SUZ Lana O'brien Valparaison, IN 2 1 30
2 714 SUZ 5017876 Kyleigh Ruhl Nappanee, IN 1 2 25
3 10 YAM 2303263 Madison Klinger Akron, IN 3 3 21
4 08 YAM Chloe Locklin Pierceton, IN 4 4 18
Race Results Race: 3
Open Quad B
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 11 YAM Ben Fry Butler, IN 1 1 30
Open Quad C
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 209 YAM Chris Dottore Argos, IN 1 1 30
Race Results Race: 4
50 Open
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 351 COB Dane Mason Warsaw, IN 1 2 30
2 205 KAW 2286605 Levi Klinger Akron, IN 3 1 25
3 352 YAM Ace Mason Warsaw, IN 2 3 21
4 510 KTM Camron Peffley Goshen, IN 4 4 18
5 402 YAM 2303264 Ian W. Manns Akron, IN 5 5 16
Limited Pee Wee 4-8
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 7 Unk Eli Love South Bend, IN 1 1 30
2 128 HON Leah Meade 3 2 25
3 22 YAM Jackson Meade Albion, IN 2 3 21
4 409 YAM Abby Manns Akron, IN 4 DNF 18
5 122 YAM Levi Cook Middlebury, IN 5 DNF 16
Race Results Race: 5
85 12-15
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 11 SUZ Mathew Goins Knox, IN 1 1 30
2 36 KTM 2206704 Micah Jelinski Mishawaka, IN 2 2 25
3 714 SUZ 5017876 Kyleigh Ruhl Nappanee, IN 3 3 21
4 379 SUZ Lana O'brien Valparaison, IN 5 4 18
5 115 KAW 3322115 Isaac Newsome Warsaw, IN 4 6 16
6 878 KTM 4128432 Alex Blackshire South Milford, IN DNF 5 15
7 05 YAM Caiden Waite Fort Watne, IN DNF 7 14
8 81 SUZ Bryce Williams Union Mills, IN DNF DNF 13
85 9-11
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 728 KAW 5017887 Raedyn Ruhl Granger, IN 1 1 30
2 529 KTM 2259900 Triton Charlson Chesterton, IN 2 2 25
3 77 SUZ Owen Thiele Fort Wayne, IN 3 3 21
4 10 YAM 2303263 Madison Klinger Akron, IN 4 4 18
Race Results Race: 6
Schoolboy 1 (12-16)
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 80 KTM 2927801 Dalton Tisdel Sturgis, MI 1 1 30
2 088 YAM 2019088 Daniel Starkey Albion, IN 2 2 25
3 116 KAW 3705116 Blaine Baney Mentone, IN 3 3 21
4 7 HON Dylan Clements Elkhart, IN 4 4 18
30+ A
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 904 SUZ 2246421 Jeffrey Jakubowski Ft. Wayne, IN 1 1 30
30+ B/C
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 231 YAM Nick Mowery Noblesville, IN 1 1 30
50 +
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 35 YAM 392735 Charles L. Nice Indianapolis, IN 1 1 30
Women 12- Up
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 007 KTM 2141054 Rylee Evans Bristol, IN 1 1 30
Open A
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 305 KTM 249305 Nicholas Hunt Fort Wayne, IN 1 1 30
2 212 YAM 2262212 Mason Mcsorley Fort Wayne, IN DNF DNF 25
Open C
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 419 HON Cody Anderson Syracuse, IN 1 1 30
16+
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 19b YAM 3329051 Lucas Brown Fort Wayne, IN 1 1 30
2 299 YAM 3100299 Eddie Keller Churubusco, IN 2 2 25
3 210 KAW Mitchell Krumma Yoder, IN 3 DNF 21
Race Results Race: 7
Limited Pee Wee JR 4-6
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 352 YAM Ace Mason Warsaw, IN 1 1 30
2 77 Unk Eli Love South Bend, IN 2 2 25
3 409 YAM Abby Manns Akron, IN 3 DNF 21
4 122 YAM Levi Cook Middlebury, IN DNF DNF 18
Limited Pee Wee SR 7-8
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 622 KTM Jace Hogue Ninevah, IN 2 1 30
2 205 KAW 2286605 Levi Klinger Akron, IN 1 2 25
3 401 YAM Jace Carter Elkhart, IN 3 3 21
Race Results Race: 8
Super Mini 12-16
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 36 KTM 2206704 Micah Jelinski Mishawaka, IN 1 1 30
2 11 SUZ Mathew Goins Knox, IN 2 2 25
3 81 SUZ Bryce Williams Union Mills, IN 3 3 21
4 08 YAM Chloe Locklin Pierceton, IN 4 5 18
5 05 YAM Caiden Waite Fort Watne, IN DNF 4 16
Open Mini 7-11
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 728 KAW 5017887 Raedyn Ruhl Granger, IN 1 1 30
2 208 KTM Carter Hunt Mendon, MI 2 2 25
3 77 SUZ Owen Thiele Fort Wayne, IN 3 3 21
4 10 YAM 2303263 Madison Klinger Akron, IN 4 4 18
5 07 Unk Isaiah Boyers Laporte, IN DNF DNF 16
Race Results Race: 9
Mini Quad
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 09 Unk Elijah Boyer Laporte, IN 1 1 30
Mini Quad Jr.
Finish Number Brand License # Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 05 Unk Chloe Love Rolling Prairie, IN 1 1 30
 
 
Are you a Facebook User?
Race updates and reminders are posted regularly so don’t miss out on this valuable source of information.
 
Reads Racing Unlimited, Inc.
13253 East State Road 114
Akron, Indiana 46910
(574) 893-1649