Home
Reads Racing Rules
2017 Spring Championship Info
AMA Membership
Track Locations
2017 Race Schedule

2017 Summer Championship Info

Reads Racing Membership
Costs and Fees
2017 Practice Schedule
2017 Fall Championship Info
Media Galleries
Hotels and Camping
2017 Race Results
2017 Buff Daddy Series
Girls Of Motocross
Racing Classes
2017 Spring Series Points
2017 Indiana State Series
Related Links
Frequently Asked Questions
2017 Summer Series Points
2017 Motopalooza
Archive Information
Points Chart
2017 Fall Series Points
2017 Womens Championship
 
Open Practice Information
2017 Grand Prix Series
2017 Halloween Spooktakular
 
Reads Racing Staff
2017 Mud Bog Series
 
Contact Us
 
Reads Racing Unlimited, Inc.
Hangtime MX Park - Akron, Indiana
Sunday September 3, 2017 - Night Race
Motopalooza Round Five
Race Results Race: 1
Open Quad C
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 44 YAM Camron Yoder Peru, IN 1 1 30
2 11 YAM Jalynn Borkholder Nappanee, IN 3 2 25
3 368 YAM Zachary Alexander Sheridan, IN 2 3 21
4 220 YAM Don Massey Sheridan, IN 4 4 18
5 45 YAM Kevin Payne Sheridan, IN 5 5 16
6 51 SUZ Scott Wilson Pierceton, IN 6 6 15
7 87 SUZ Branden Pittman Bremen, IN DNF 7 14
Race Results Race: 2
Open C
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 5 KAW Nick Travis Gary, IN 1 1 30
2 144 HON Jeffrey Hopper Whitestown, IN 2 2 25
125cc 2-stroke only
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 30 HON Garrett Snodgrass Walkerton, IN 1 1 30
2 68 KTM Nathan Baumgartner Rommey, IN 2 2 25
Schoolboy 2 (14-16)
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 42 KAW Tyler Snodgrass Walkerton, IN 1 1 30
2 314 KAW Kam'ron George Gas City, IN 2 2 25
3 129 YAM Colton Sharp Plymouth, IN 4 3 21
4 670 YAM Triston Kirkwood Macy, IN 3 4 18
25+
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 221 YAM Jordan Massey Sheridan, IN 1 1 30
Race Results Race: 3
Limited Pee Wee JR 4-6
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 112 KTM Logan Arnett Milford, IN 1 1 30
2 772 KTM Gavin Moore Lebanon, IN 3 2 25
3 967 KTM Elliott Lock Warsaw, IN 2 3 21
4 458 YAM Cole Pristasch Indianapolis, IN 4 4 18
Limited Pee Wee SR 7-8
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 961 KTM Gabe Ingram Dublin, IN 1 1 30
Race Results Race: 4
Mini Quad Jr.
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 51 Unk Luke Zander Lake Village, IN 1 1 30
2 27 DRR Jaxon Jimenez Peru, IN 2 2 25
3 x Unk Jace Hopper Whitestown, IN 3 3 21
Race Results Race: 5
65 7-9
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 909 KAW Wyatt Hopper Zionsville, IN 1 1 30
2 22 KTM Logan Tillema Wheatfield, IN 2 2 25
3 06 KAW Jayda Moormann Laporte, IN 3 3 21
4 36 KTM Micah Jelinski Mishawaka, IN 4 4 18
5 56 SUZ Isaac Hopper Whitestown, IN 5 5 16
6 95 HON Jonathan Arnett Warsaw, IN 6 6 15
Super Mini 12-16
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 22k KAW Kameron R. Orr Hamlet, IN 1 1 30
2 37 KTM Layne Fisher Walkerton, IN 2 2 25
3 324 SUZ Jackson Elliott Indianapolis, IN 3 3 21
4 273 KAW Noah Pozzi Lowell, IN 4 4 18
PITBIKE
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 30 HON David Weiler Warsaw, IN 1 1 30
Pitbike Jr
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 925 HON Alexis Arnett Warsaw, IN 1 1 30
2 10 YAM Madison Klinger Akron, IN 2 2 25
Girls 9-14
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 007 KAW Rylee Evans Bristol, IN 1 1 30
Open Mini 7-11
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 826 KAW Hunter Jones Sheridan, IN 1 1 30
2 30 HON David Weiler Warsaw, IN 2 2 25
3 10 YAM Madison Klinger Akron, IN 3 3 21
Race Results Race: 6
WHOBBLER
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 205 KTM Levi Klinger Akron, IN 1 1 30
2 402 YAM Ian W. Manns Akron, IN 2 2 25
Race Results Race: 7
Schoolboy 1 (12-16)
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 68 KTM Nathan Baumgartner Rommey, IN 1 1 30
2 x0 KAW Kameron R. Orr Hamlet, IN 2 2 25
50 +
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 26 KAW Joe Pozzi Lowell, IN 1 1 30
250 A
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 61 YAM Jeffrey A. Henson North Mancheste, IN 1 1 30
250 B
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 18 KAW Daniel J. Wachowski Gary, IN 1 1 30
250 C
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 221 YAM Jordan Massey Sheridan, IN 1 1 30
2 30 HON Garrett Snodgrass Walkerton, IN 2 2 25
3 122 KAW Trevor Corle Griffith, IN 3 3 21
4 19 YAM Devin Childers Rochester, IN 4 4 18
5 129 YAM Colton Sharp Plymouth, IN 7 5 16
6 x SUZ Adam Coburn Syracuse, IN 6 6 15
7 17 YAM Sal Burriesci Port Richey, FL 5 DNF 14
Throwback Class
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 62 HON Kevin Orsburn Garrett, IN 1 1 30
Race Results Race: 8
Mini Quad
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 51 Unk Lane Zander Lake Village, IN 1 1 30
2 24 Unk Alizabeth Baird Avilla, IN 2 2 25
3 31 Unk Brock Alexander Crown Point, IN DNF DNF 21
Race Results Race: 9
85 7-11
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 826 KAW Hunter Jones Sheridan, IN 2 1 30
2 904 KAW Cj Titara Wilkinson, IN 1 2 25
3 33 YAM Zachary Evans Bristol, IN 3 3 21
85 12-15
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 37 KTM Layne Fisher Walkerton, IN 1 1 30
2 19 SUZ Lucas Brown Fort Wayne, IN 2 2 25
3 324 SUZ Jackson Elliott Indianapolis, IN 3 3 21
 
 
Are you a Facebook User?
Race updates and reminders are posted regularly so don’t miss out on this valuable source of information.
 
Reads Racing Unlimited, Inc.
13253 East State Road 114
Akron, Indiana 46910

1-(574) 893-1649